مقایسه چهار گاز صفحه ای آردل مدل های LU

اجاق گازهای صفحه‌­ای آردل

 

     اجاق گازها که دردسرهای ناشی از ساعت‌ها آشپزی در مقابل آتش و دود در روش‌های قدیمی‌تر را کم نموده‌اند، با اینکه قدمت زیادی ندارند، اما وسیله‌­ای ضروری در آشپزخانه به حساب می­‌آیند. مدل‌های اولیه‌ی اجاق گازها  بسیار ساده بودند اما پس از مدتی کاربردی­‌تر شدند و به تولید انبوه رسیدند. امروزه اجاق گازها به سه دسته‌ی اجاق گاز رومیزی، اجاق گاز مبله و اجاق گاز توکار یا صفحه­‌ای تقسیم می­‌شوند. اجاق گاز­های رومیزی، ارزان‌­ترین نوع اجاق گازها هستند. در اجاق گازهای صفحه­‌ای، گاز و فر از هم جدا هستند و هرکدام باید به صورت جداگانه خریداری شوند. امروزه شرکت‌­های مختلفی کار طراحی و تولید اجاق گاز را بر عهده دارند. از جمله این کمپانی­‌ها می‌توان به اجاق گازهای شرکت آردل Ardel اشاره نمود. کمپانی آردل گازهای صفحه­‌ای خود را با نام لوسو که در زبان ایتالیایی به معنی لاکچری است به بازار عرضه می‌­نماید. اجاق گازهای صفحه‌­ای لوسوی آردل با طراحی ساده و زیبا و البته عملکرد فوق‌­العاده و توان بالا، زیبایی و قدرت را به مصرف کننده عرضه می‌­کنند.  در این مقاله قصد داریم برخی از اجاق گازهای صفحه­‌ای این شرکت را مورد بررسی قرار دهیم.

 

مقایسه چهار گاز صفحه‌ای آردل با مدل‌های LU-S-G-100 و LU-S-G-102  و LU-S-ST-102 و LU-S-ST-100

 

اجاق گاز صفحه‌ای آردل مدل LU-S-G-100:  

 

     اجاق گاز صفحه­‌ای آردل مدل LU-S-G-100 دارای ابعاد 70×50×90 با وزن 18 کیلوگرم است. این گاز صفحه‌­ای دارای سیستم فندک ایتالیایی فوق سریع بوده و 5 شعله دارد. این اجاق گاز دارای شعله‌ی پلوپز است که محل قرارگیری این شعله در سمت چپ اجاق گاز است. جنس شبکه‌ی آن از چدن نشکن با ضخامت لعاب 150 میکرون  و جنس ولوم‌­های آن از باکالیت نسوز است. شعله پخش­‌کن‌­های به کار رفته در اجاق گازهای سری لوسو دارای استانداردهایی هستند که علاوه بر توان حرارتی بسیار بالا و رنگ زیبا و سالم آبی شعله‌­ها، کمترین میزان آلایندگی Co را ایجاد می­‌کنند. میزان این آلایندگی در اجاق گازهای سری لوسو کمتر از 0.001 است.

     جنس به کار رفته در صفحه اجاق گاز LU-S-G-100 شیشه استاندارد شات ایتالیا است. یکی از معضلات مصرف­کنندگان معمولا مقاومت پایین شیشه‌­های موجود در برابر شو‌‌ک‌­های حرارتی با طول عمر پایین آن است. اما شیشه‌های به کار رفته در محصولات سری لوسو براساس استاندارد BS3193 تولید می‌­شوند. در ایران حداقل عدد قابل قبول در استاندارد Fragmentation 60 است. در صورتی که استاندارد شرکت آردل برای این شاخص حداقل 150 است که به معنای 2.5 برابر مقاومت و کیفیت نسبت به سایر اجاق گازها است. از این جهت شیشه­‌های به کار رفته در اجاق گازهای آردل بسیار مقاوم و با کیفیت هستند. اجاق گاز آردل مدل LU-S-G-100 دارای ترموکوبل است. این سیستم در هنگام قطع گاز با سرعت بالا عمل کرده و مانع از بروز هرگونه نشتی گاز می­شود.

 

اجاق گاز صفحه‌­ای آردل مدل LU-S-G-102:

 

     اجاق گازهای مدل LU-S-G-102 از هر لحاظ مانند اجاق گازهای مدل LU-S-G-100 هستند. تنها تفاوت این اجاق گازها با اجاق گازهای LU-S-G-100 تغییر کوچک در ظاهر آنهاست. همانطور که در تصاویر زیر مشاهده می­‌کنید، اجاق گاز LU-S-G-102 در مقایسه با اجاق گاز LU-S-G-100 دارای شبکه‌ی چدنی منحنی است. در صورتی که شبکه‌ی چدنی به کار رفته در اجاق گازهای مدل LU-S-G-100 زاویه­‌دار­تر است.

اجاق گاز صفحه­‌ای آردل مدل LU-S-G-102

اجاق گاز صفحه‌­ای آردل مدل LU-S-G-100

 

اجاق گاز صفحه‌­ای آردل مدل LU-S-ST-100:

 

     اجاق گازهای صفحه‌­ای آردل مدل LU-S-ST-100 دارای ابعاد 50×90 هستند و وزن آن‌ها همانند دو اجاق گاز قبلی 18 کیلوگرم است. این اجاق گازها نیز دارای 5 شعله هستند. جنس شبکه‌ی اجاق گازهای مدل LU-S-ST-100 چدن نشکن با ضخامت لعاب 150 میکرون است. این اجاق گازها نیز از سیستم فندک فوق سریع بهره‌­ می‌برند و وجود ترموکوبل در این اجاق گازها با استاندارهایی که در بالا ذکر شد، از ویژگی­‌های آن به حساب می‌­آید. جنس ولوم اجاق گازهای آردل مدل LU-S-ST-100 از باکالیت نسوز است. اما این اجاق گازها دو فرق اساسی با سری­‌های LU-S-G-102 و LU-S-G-100 دارند و آن این است که محل قرارگیری شعله‌ی پلوپز در اجاق گازهای مدل LU-S-ST-100 در وسط صفحه است در صورتی که مدل‌های LU-S-G شعله‌ی پلوپز در کنار سمت چپ صفحه قرار دارد. همچنین جنس صفحه در اجاق گازهای مدل LU-S-ST-100 از استیل ضد زنگ (استنلس استیل 304L  با ضخامت 0.7 میلی‌­متر) است در صورتی که در مدل‌­های LU-S-G برای صفحه از شیشه استفاده شده است.

     ورق­‌های استیل به کار رفته در محصولات لوسو سری LU-S-ST-100 از جنس ورقه‌­های روکش‌دار Stainless Steel  یا همان 304L وارداتی است. این ورقه­‌ها علاوه بر مقاومت بسیار بالا در برابر حرارت به سادگی تمیز می­‌شوند و برق و زیبایی خود را طی زمان از دست نمی­‌دهند. این ورقه­‌ها ضد زنگ بوده و در مناطقی که دارای رطوبت بالایی هستند نیز قابل استفاده است.

 

اجاق گاز صفحه­‌ای آردل مدل LU-S-ST-102:

 

     اجاق گازهای LU-S-ST-102 نیز از هر جهت مانند اجاق گازهای LU-S-ST-100 هستند. این اجاق گازها تنها یک فرق کوچک با اجاق گازهای LU-S-ST-100 دارند و آن این است که از لحاظ ضخامت، صفحه اجاق گازهای مدل LU-S-ST-100 دارای ضخامت 0.7 میلی­‌متر بوده، در صورتی که اجاق گازهای مدل LU-S-ST-102 دارای صفحه­‌هایی با ضخامت 1 میلی­‌متر هستند. در تصاویر زیر دو مدل اجاق گاز LU-S-ST-100 و LU-S-ST-102 را مشاهده می­‌نمایید.

اجاق گاز صفحه‌­ای آردل مدل LU-S-ST-100

اجاق گاز صفحه‌­ای آردل مدل LU-S-ST-102

 

در جدول زیر به طور خلاصه مشخصات چهار مدل اجاق گاز صفحه‌­ای آردل آمده است.

 

نوع کالا

مدل LU-S-G-100

مدل LU-S-G-102

مدل LU-S-ST-100

مدل LU-S-ST-102

ابعاد کالا (سانتی‌متر)

70×50×90

70×50×90

70×50×90

70×50×90

وزن کالا

18 کیلوگرم

18 کیلوگرم

18 کیلوگرم

18 کیلوگرم

جنس کالا

شیشه – استاندارد شات ایتالیا

شیشه – استاندارد شات ایتالیا

استنلس استیل 304L با صخامت 0.7 میلی‌متر

استنلس استیل 304L با صخامت 1 میلی‌متر

تعداد شعله

5

5

5

5

جنس شبکه

چدن نشکن با ضخامت لعاب 150 میکرون

چدن نشکن با ضخامت لعاب 150 میکرون

چدن نشکن با ضخامت لعاب 150 میکرون

چدن نشکن با ضخامت لعاب 150 میکرون

فندک

 سیستم فندک ایتالیایی – فوق سریع

 سیستم فندک ایتالیایی – فوق سریع

 سیستم فندک ایتالیایی – فوق سریع

 سیستم فندک ایتالیایی – فوق سریع

محل قرارگیری شعله‌ی پلوپز

کنار

کنار

وسط

وسط

جنس ولوم‌ها

باکالیت – نسوز

باکالیت – نسوز

باکالیت – نسوز

باکالیت – نسوز

فر

ندارد

ندارد

ندارد

ندارد

جوجه گردان

ندارد

ندارد

ندارد

ندارد

فندک فر

خیر

خیر

خیر

خیر

ترموکوبل

دارد

دارد

دارد

دارد

زمان سنج

خیر

خیر

خیر

خیر

پایه‌ی قابل تنظیم

ندارد

ندارد

ندارد

ندارد

گرم کن

ندارد

ندارد

ندارد

ندارد

طول سیم

130 سانتی‌متر

130 سانتی‌متر

130 سانتی‌متر

130 سانتی‌متر

 

     حال که با مشخصات گازهای صفحه‌­ای شرکت آردل آشنا شدید، به گفته‌­هایی از شرکت آردل درباره‌ی محصولاتش می­پردازیم.

طبق گفته‌­های شرکت آردل، محصولات منحصر به فرد سری لوسو ترکیبی دلنشین بیش از 50 سال تجربه، دانش فنی، ذوق و سلیقه‌ی هنرمندان جوان است که برای اصمینان از کیفیت محصول و انطباق آن با نیازهای مصرف کننده، طراحی و ساخت کلیه محصولات این سری براساس استانداردها و روش­‌های روز دنیا در طراحی شامل PPAP(Production Part Approval Process) و QFD(Quality Function Development) صورت گرفته است. در پایان امیدواریم که این مقاله به شما در شناخت تفاوت­‌های این اجاق گازهای صفحه‌­ای کمک کرده باشد تا با خواندن آن بتوانید اجاق گاز مورد نیاز خود را خریداری کرده و از پختن غذا با آن لذت ببرید.

 

 

 

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش