ترازوها و کاربردشان

ترازو، میزان، وزن سنج یا جرم سنج ابزاری هستند که برای سنجش مقدار اجسام مورد استفاده قرار می­‌گیرند. ترازو سابقه‌ای طولانی در زندگی بشر دارد و تصاویر آن در مقبره فراعنه مصر نیز موجود است.

می‌­توان گفت امروزه ترازو تقریباً در هر صنعتی کاربرد دارد. در گذشته نیز این وسیله‌­ی کاربردی در انواع مختلفی وجود داشته و مورد استفاده قرار می‌گرفته است. تعدادی از آن‌ها عبارتند از ترازوی دو کفه­‌ای، قپان، ترازوی عقربه‌­ای، ترازوی آبی، ترازوی ترکیبی و … که در تصویر زیر برخی از مدل­‌های قدیمی این وسیله را مشاهده می­‌کنید.

 

اما امروزه این نوع ترازوها تقریباً منقرض شده‌­اند. اما نمونه‌های بسیار کاربردی‌تر و به روزتر برای نمونه‌های فروشگاهی، صنعتی و خانگی به بازار آمده که در ادامه هر یک را به اختصار توضیح می‌دهیم.

 

ترازوی صنعتی: اغلب این ترازوها دارای بدنه‌­ی مقاوم با کاربری متفاوت هستند. از جمله­‌ی این ترازوها، ترازوی قطعه شمار است که دارای قابلیت شمارش قطعات است و در حین اندازه‌گیری وزن، تعداد قطعات را نیز شمارش می­‌کند.

 

ترازوی فروشگاهی: گروهی از ترازوهای دیجیتال هستند که در فروشگاه­‌ها استفاده می­‌شوند. ترازوی فروشگاهی دارای تنوع بالایی است که پیشرفته‌ترین این ترازوها، ترازوی لیبل پرینتر است. این ترازوها همزمان با تولید بارکد، قابلیت هماهنگ شدن با صندوق فروشگاه را نیز دارا هستند.

 

ترازوی آزمایشگاهی: گروهی از ترازوهای صنعتی هستند، با دقت بسیار بالا و قدرت توزین مواد بسیار ریز گرمی. ترازوهای آزمایشگاهی دارای محفظه‌ی توزین هستند که تاثیر و دخالت هوای محیط ترازو را کاهش می­‌دهند.

 

ترازوی نقره: نقره و بدلیجات فروشان اکثراً از ترازوهای دقت 0.1 گرم استفاده می‌­کنند که ظرفیت ترازو با توجه به نیازشان می‌­تواند متفاوت باشد.

 

ترازوی زعفران: از ترازوهای با دقت 0.1 و 0.01 گرم برای زعفران استفاده می­‌شود. معمولاً برای بسته­‌بندی دقیق از ترازوهای 0.01 گرم استفاده میشود.

 

ترازوی طلا فروشی یا زرگری: طلا فروشان از ترازوهای دقت 0.01 گرم استفاده می­‌کنند. این ترازوها هم حساس هستند و هم نباید در معرض باد قرار بگیرند، درضمن زیر این ترازوها باید محکم باشد.

 

ترازوی جواهرات و سنگ­های  قیمتی: برای وزن کردن سنگ­‌های قیمتی و جواهراتی مانند برلیان از ترازوهای با دقت 1 میلیگرم یا 0.001 گرم استفاده می‌­شود.

 

ترازوی رطوبت سنج: برای به‌دست آوردن رطوبت دقیق مواد از ترازوی رطوبت سنج استفاده می­‌شود. اکثر رطوبت سنج‌­ها دقت 1 میلی‌­گرم دارند. دقت 0.1 میلی­‌گرم این ترازوها نیز موجود است.

 

ترازوی خانگی: این گروه از ترازوها در آشپزخانه­‌ی منازل مورد استفاده قرار می­‌گیرند، از این رو به آن‌ها ترازوهای خانگی گفته می­‌شود.

امروزه برای پخت بسیاری از غذاها، شیرینی‌ها، نان‌ها و … نیاز است که مواد مصرفی با نسبتی خاص و معین با هم ترکیب شوند، بنابراین نیاز به ترازوهای خانگی مطرح می‌شود. ترازوهای آشپزخانه به‌طور کلی و فارغ از برندها و قیمت­‌ها، به دو دسته ترازوهای عقربه‌ای و ترازوهای دیجیتالی تقسیم می­‌شوند.

 

ترازوهای عقربه‌ای (مکانیکی یا آنالوگ): این نوع ترازوها، یک فنر داخلی دارند، که با استفاده از عقربه‌ای شبیه عقربه‌های ساعت، وزن را روی صفحه مدرج به نمایش می‌گذارند. زمانی که ماده‌ای روی آن قرار می‌گیرد، متناسب با وزن جسم، عقربه حرکت کرده و وزن خوانده می‌شود. ترازوهای عقربه‌ای مکانیکی بوده و نیاز به برق و باتری ندارند. ترازوهای آنالوگ و مکانیکی وزن را صرفاً به کیلوگرم و گرم نشان می‌دهند. استفاده از ترازوی عقربه‌ای در آشپزخانه رایج است. دقت این ترازوها هرچند کاملاً قابل قبول است، اما به اندازه‌ی ترازوهای مدل‌ دیجیتال دقیق نیستند.

البته این ترازوها نسبت به نوع دیجیتال ارزان‌تر هستند. علاوه بر آن‌چه در مورد ترازوهای عقربه‌ای گفته شد، داشتن سینی و کفه‌ی بزرگ برای اندازه‌گیری مقادیر سنگین‌تر، ساده بودن و نداشتن باتری و تنظیمات از دیگر خصوصیات این ترازوها به حساب می­‌آید.

 

ترازوهای دیجیتال یا الکترونیکی:‌ این ترازوها نمایشگر LCD یا LED دارند و وزن را روی یک صفحه نمایش دیجیتال به تصویر می‌کشند. منبع تغذیه این ترازوها باتری‌های قلمی( AA) و نیم قلمی( AAA) یا باتری ساعت است و از دقت خیلی بالایی برخوردار هستند. حُسنی که این مدل از ترازوها دارند، این است که وزن ۱ گرم را هم به راحتی نشان می‌دهند. واحدهای اندازه‌گیری در کشورهای مختلف با هم فرق می‌کند، گرم، کیلوگرم، اونس، پوند و ..‌. . همانطور که می­دانید کیلو­گرم واحد سنجش وزن در ایران است. نوعی از ترازوهای دیجیتال موجود در بازار، قابلیت تنظیم واحد سنجش را دارند و می‌توانند مواد را با واحدهای دیگر، اندازه‌گیری نمایند. حتی برخی دیگر از مدل‌های دیجیتال دارای امکانات بیشتر و ویژه‌تری هستند، به عنوان مثال: برخی از آنها قابلیت ذخیره اطلاعات، آلارم (هشدار) و ... دارند. همچنین قابلیت خاموش شدن اتوماتیک با هدف کاهش مصرف انرژی خصوصیت مهم و قابل توجه برای ترازوهای آشپزخانه به شمار می‌رود، که ترازوهای دیجیتالی این خصوصیت مهم را دارا هستند. امروزه بیشتر از ترازوهای دیجیتال در آشپزخانه‌ها استفاده می‌شود. این ترازوها نسبت به ترازوی عقربه ای قیمت بالاتری دارند.

 

ویژگی ­های ترازوهای خانگی:

محدوده‌ی وزن قابل اندازه ­گیری ترازوهای آشپزخانه با هم فرق می‌کند، برخی حساسیت بالایی دارند و برای اندازه گیری مواد غذایی سبک مانند ادویه‌جات و مغزها مناسب‌اند و حداکثر ظرفیت قابل اندازه‌گیری در آ‌ن‌ها حدود ۵۰۰ گرم است. برخی مدل‌ها نیز تا ۱۰ کیلوگرم ظرفیت قابل‌اندازه‌گیری دارند و برای اندازه‌گیری غذاهای حجیم‌تر و سنگین‌تر نظیر گوشت مناسب‌اند. پس هنگام خرید به این قابلیت باید توجه داشت.

 

دقت اندازه‌گیری یا همان خطای اندازه‌گیری به معنای اختلاف احتمالی است؛ میان مقدار واقعی وزن چیزی که اندازه می‌گیرید با مقدار وزنی که ترازو نشان می‌دهد. ترازوهای مختلف دقت اندازه‌گیری متفاوتی دارند. خطای اندازه‌گیری در برخی از مدل‌ها چند دهم است. البته مدل‌های دیگری هم وجود دارند که تا ۵۰ گرم و بیش‌تر خطا دارند. اگر دقت در اندازه‌گیری برای‌تان از اهمیت زیادی برخوردار است، هنگام خرید ترازو به مقداری که تحت عنوان دقت اندازه‌گیری توسط شرکت‌های تولیدکننده اعلام می‌شود، توجه کنید.

 

اندازه‌ی کفه، سطح و گنجایش ظرف ترازوها با هم متفاوت است، معمولاً بهتر است ترازویی انتخاب کنید که در آن سطح قرارگیری موادی که می‌خواهید وزن کنید، بزرگ باشد تا فضای کافی برای اندازه‌ گیری داشته باشید. همچنین بهتر است که ترازو دارای یک ظرف نگه‌دارنده برای مواد غذایی تر و خشک باشد تا رطوبت به ترازو آسیب نرساند و سطح آن کثیف نشود و البته به راحتی، قابل جداشدن و شستن باشد.

 

نمایش واضح اعداد از دیگر موارد مهمی است که باید به آن توجه کرد. اعداد نوشته شده بر روی ترازوی عقربه‌­ای و دیجیتالی باید به گونه‌ای باشند که به راحتی و بدون فشار آوردن به چشم‌­ها، بتوان آن را خواند! اگر می‌خواهید ترازوی آنالوگ خریداری کنید، اعداد باید پررنگ و واضح و درجه‌بندی صورت گرفته روی صفحه نمایش آن خوانا و مرتب باشد یا اگر هدف‌تان خرید ترازوی دیجیتال است، دقت کنید که صفحه نمایش آن به اندازه‌ی کافی بزرگ باشد، همچنین نمایشگر آن باید به اندازه‌ای روشن و شفاف باشد که اعداد کاملاً نمایان باشند.

 

با توجه به این‌که این روزها وسایل کاربردی زیادی در آشپزخانه مورد استفاده قرار می‌گیرند و آشپزخانه‌ها معمولاً با محدودیت فضا مواجه‌اند، طراحی و حجم ترازو باید طوری باشد که فضای کم‌تری از آشپزخانه‌ی شما را اشغال کند. همچنین ظاهر زیبا برای ترازویی که روی میز یا کابینت شما قرار می‌گیرد، حائز اهمیت است.

 

همه نکات ذکر شده در هنگام انتخاب و خرید ترازوی آشپزخانه اهمیت دارند. حال که با نکات مهم در خرید ترازوی آشپزخانه آشنا شدید، می‌توانید با دید بازتر و دقت بیش‌تر یک انتخاب خوب و موفق برای تهیه‌ی این وسیله داشته باشید. برای مشاهده‌ی انواعی از ترازوها به اینجا مراجعه کنید.

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش