چرخ خیاطی های مارشال

چرخ خیاطی

چرخ خیاطی که وسیله‌­ای برای دوختن پارچه است، در سال 1790 توسط فردی انگلیسی به ثبت رسید که استفاده‌ی چندانی از آن نشد، اما در سال 1830 یک خیاط فرانسوی فقیر با ذوق و ابتکار چرخ خیاطی‌ای را ساخت که چرخ خیاطی‌­های امروزی بر­گرفته از آن است. این وسیله که نوعی ماشین به حساب می‌­آید، امروزه در اکثر خانه‌­ها یکی از آ‌ن‌ها به چشم می‌خورد. به طور کلی اجزای تشکیل‌­دهنده‌ی این وسیله ماسوره، ماکو و پدال است. با پیشرفت تکنولوژی مدل‌­های مختلف با مارک‌­های متنوعی از این وسیله در بازار موجود شده است که افراد با توجه به سلیقه و کارایی مدنظرشان، آن‌ها را خریداری و استفاده می‌­کنند. هدف از این مقاله آشنایی با چرخ خیاطی­‌های مارشال و مقایسه‌ی برخی از مدل‌­های این برند بایکدیگر است.

 

چرخ خیاطی ­های مدل مارشال

مارشال یکی از برندهای تولیدکننده‌ی چرخ خیاطی بسیار مطرح و معروف است که سال­‌ها با برندهای دیگر به رقابت پرداخته است. چرخ خیاطی با نام تجاری مارشال ساخت کشور تایوان است. این برند نیز تولیدکنند‌یه چرخ خیاطی‌های خانگی است که از سال­‌ها قبل تا به امروز بسیار پرطرفدار بوده است. امروزه بسیاری از افراد با وجود برندهای مختلف، به علت قدمت، کیفیت بالا، قیمت مناسب و همچنین زیبایی ظاهری محصولات این کمپانی، به دنبال چرخ خیاطی‌­های برند مارشال هستند. این برند چرخ خیاطی علاوه‌بر ایران در سراسر جهان دارای طرفداران زیادی است. همچنین این برند چرخ­‌های خیاطی و گلدوزی متنوع و باکیفیتی را در طول این سال‌­ها تولید کرده است که برخی از پرفروش‌­ترین برند­های آن عبارت هستند از چرخ خیاطی مارشال گلدوزی مدل 815s، چرخ خیاطی مارشال گلدوزی مدل 840s، چرخ سردوز میاندوز مارشال مدل 350mo و ... . در زیر ابتدا به طور خلاصه به توضیحی درباره برخی از مدل‌­های چرخ خیاطی مارشال پرداخته و در آخر در جدول این مدل‌­ها را با یکدیگر مقایسه کرده‌­ایم.

 

مقایسه مدل ­های چرخ خیاطی مارشال

 

چرخ خیاطی مارشال مدل 825s

چرخ خیاطی مارشال مدل 825s یکی از محصولات با کیفیت کمپانی مارشال است. این چرخ خیاطی تماماً از جنس فلز ساخته شده به همین دلیل وزن آن به 6 کیلوگرم می‌­رسد. همان‌طور که می‌­دانید وزن در چرخ خیاطی مولفه‌­ای است که حتماً در هنگام خرید باید به آن توجه شود. این چرخ خیاطی به دلیل این‌که وزن بالایی دارد، در هنگام استفاده دچار لرزش و خراب شدن کار نمی‌­شود. از ویژگی‌­های مهم این چرخ­‌های خیاطی می‌­توان به حالت کامپیوتری آن‌ها اشاره کرد. در حافظه‌ی این نوع از چرخ خیاطی‌­های کامپیوتری می‌توان طرح‌ها و الگوهای متفاوتی ذخیره کرد و هر زمان لازم بود، طرح دلخواه خود را روی پارچه و لباس گلدوزی کرد. همچنین می­‌توان توسط آن بهترین طرح‌های گلدوزی را با سرعت بالاتری دوخت. ناگفته نماند در ساخت این محصول از موتور قدرتمندی استفاده شده است.

 

چرخ خیاطی مارشال مدل 945S:

این مدل چرخ خیاطی که جنس آن از پلاستیک و آلومینیوم بوده، دارای 6 کیلوگرم وزن است. این محصول دارای سيستم فشار پايه برای ضخامت پارچه‌­های متفاوت است. تعداد حاشیه دوزی آن 19 طرح و دارای طراحی و پرینت لیزری برجسته  (Digital Printing)است. در این چرخ خیاطی برای بالاتر بردن دقت دوخت از یک چراغ LED در محل سوزن استفاده شده است.

 

چرخ خیاطی مارشال مدل 740BL:

این چرخ خیاطی که یکی از محبوب­‌ترین‌­های برند مارشال به حساب می­‌آید، دارای جنسی تماماً فلزی بوده و در رنگ مشکی به بازار عرضه شده است. قابلیت دوخت ساده، گلدوزی، زيپ­‌دوزی، تکه‌­دوزی، دکمه‌­دوزی و جادکمه و همچنین لبه‌­دوزی را دارد. عرض دوخت در این مدل چرخ خیاطی‌­ها 5 میلی‌­متر و طول دوخت آن 4 میلی‌­متر طراحی شده است. از ویژگی‌­های دیگر این چرخ خیاطی می‌­توان به تنظیم سیستم فشار پایه با توجه به ضخامت پارچه و بازويی آزاد متحرک برای دوخت دور آستين اشاره کرد.

 

میاندوز صنعتی مارشال 3050MO:

این چرخ خیاطی که جزو چرخ خیاطی­‌های نیمه صنعتی محسوب می‌شود، بسیار سبک و قابل‌حمل است و فضای بسیار کمی را اشغال می‌­کند. این محصول میاندوز و سردوز بوده و به سیستم قلاب نخ کن اتوماتیک مجهز است و دارای 6 سری پایه برای مرواريد­دوزی، پولک‌­دوزی، مغزیدوزی، کش­‌دوزی، نواردوزی و شيلينگ‌­دوزی است. این محصول به کاربر اجازه استفاده از دستگاه برای پارچه‌­های ضخیم و ظریف را می‌­دهد.

 

چرخ خیاطی میاندوز صنعتی مارشال 3040M:

میاندوز صنعتی مارشال مدل 3040M یک چرخ خیاطی نیمه صنعتی است. از آن‌جایی که قیمت چرخ­‌های صنعتی میاندوز بسیار گران است و فضای زیادی را اشغال می‌­کنند، این مدل چرخ خیاطی‌­ها برای استفاده در فضاهای کوچک چون مزون و خانه کاربرد زیادی دارند. از این مدل چرخ­‌ها برای پارچه‌­هایی چون تریکو استفاده می‌­شود. همچنین برای دوخت لبه‌ی پایین تیشرت‌­ها مورد استفاده قرار می‌­گیرند. این چرخ‌ها دارای 2 و 3 سوزن مياندوز بوده و دارای 6 سری پايه مرواريد­دوزی، پولک­دوزی، مغزی‌دوزی، کش‌­دوزی، نواردوزی و شيلينگ‌­دوزی نیز هستند.

 

در جدول زیر مشخصات کامل سه مدل چرخ خیاطی 825S، 945S، 740BL آمده است که می­توان به راحتی مشخصات آنها را با یکدیگر مقایسه نمود.

 

چرخ خیاطی مارشال مدل825s

چرخ خیاطی مارشال مدل 945S

چرخ خیاطی مارشال مدل 740BL

تعداد حاشيه دوزی: 11طرح

تعداد حاشيه دوزی: 19طرح

تعداد حاشيه دوزی: 19طرح

عرض گلدوزی: 5 ميلی متر

عرض گلدوزی: 5 ميلی متر

عرض گلدوزی: 5 ميلی متر

حرکت جادکمه: 4 زمانه

حرکت جادکمه: 4 زمانه

حرکت جادکمه: 4 زمانه

دارای کاور پلاستیکی

داراي درب جعبه و سوزن نخ کن اتومات، دارای لامپ LED، دارای طراحی و پرینت لیزری برجسته (Digital Printing)

داراي درب جعبه و سوزن نخ کن اتومات

سيستم قاب ماکو: نيمه دور تمام فلز

سيستم قاب ماکو: نيمه دور تمام فلز

سيستم قاب ماکو: نيمه دور تمام فلز

داراي سيستم فشار پايه برای ضخامت پارچه های متفاوت، دارای درجه ریز و درشت دوخت
 

داراي سيستم فشار پايه برای ضخامت پارچه های متفاوت

 

داراي سيستم فشار پايه برای ضخامت پارچه های متفاوت

دارای قابليت دوخت ساده، گلدوزی، تکهدوزی ،پارچه­‌های ضخیم، پارچه‌های نازک، زیپ، ژتون‌دوزی، دکمه و جادکمه، لبه‌دوزی

دارای قابليت دوخت ساده، گلدوزی، تکه دوزی، زيپ دوزی، دکمه دوزی، لبه دوزی و جادکمه

دارای قابليت دوخت ساده، گلدوزی، تکه دوزی، زيپ دوزی، دکمه دوزی، لبه دوزی و جادکمه

دارای بدنه تمام فلز و بازويی آزاد متحرک (دور آستين)

دارای بدنه تمام فلز و بازويی آزاد متحرک (دور آستين)

دارای بدنه تمام فلز و بازويی آزاد متحرک (دور آستين)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در جدول زیر مشخصات کامل دو مدل چرخ خیاطی نیمه صنعتی M3040، 3050MO آمده است که می­توان به راحتی مشخصات آنها را با یکدیگر مقایسه نمود.

چرخ خیاطی میاندوز نیمه صنعتی مارشال 3040M

میاندوز نیمه صنعتی مارشال 3050MO

مياندوز

مياندوز و سردوز

قابليت دوخت 2،3،4،5 نخ

قابليت دوخت 2،3،4،5 نخ

دارای 2 و 3 سوزن مياندوز

دارای 2 و 3 سوزن مياندوز

دارای قلاب نخ کن اتوماتيک

دارای قلاب نخ کن اتوماتيک

دارای کشش نخ اتومات بسيار دقيق

دارای کشش نخ اتومات بسيار دقيق
 

دارای 6 سری پايه: 
مرواريد دوزی، پولک دوزی، مغزی دوزی،کش دوزی، نواردوزی و شيلينگ دوزی

دارای 6 سری پایه: 
مرواريد دوزی، پولک دوزی، مغزی دوزی، کش دوزی، نواردوزی و شيلينگ دوزی

دارای کار پيش بر قابل تنظيم

دارای کار پيش بر قابل تنظيم

دارای لامپ و نقشه راهنمای نخ کشی

دارای لامپ و نقشه راهنمای نخ کشی

دارای محفظه خرده پارچه (سطل)

دارای محفظه خرده پارچه (سطل)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

علاوه‌بر مدل‌­هایی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم، مدل‌­های بسیاری از این محصولات در بازار موجود است. از آن‌جا که لازمه‌ی دوخت یک لباس زیبا، داشتن یک چرخ خیاطی خوب و باکیفیت است، با توجه به نکات و امکانات هر چرخ خیاطی می‌­توانید مناسب‌­ترین و باکیفیت‌­ترین آن‌ها را باتوجه به نیازتان تهیه کرده و از دوختن پارچه‌ی خود توسط چرخ خیاطی تهیه شده نهایت لذت را ببرید.

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش