میوه ها و نوشیدنی های جذاب

چه در فصل بهار و تابستان که گرم هستند و چه در فصول خنک سال مثل پاییز و زمستان، میوه‌هایی داریم که می‌توان نوشیدنی‌های خوشمزه و جذابی از آن‌ها تهیه کرد. برای تهیه‌ی آب‌میوه‌های خوشمزه می‌توان هم از آبمیوه‌گیری و آب مرکبات‌گیری دستی و هم برقی استفاده کرد اما خب کاملاً واضح است که انواع برقی راحت‌تر هستند و نیازی به نیروی زیاد دست ندارند و شما را هم خسته نخواهند کرد.

این نوع دستگاه‌ها شاید نام آبمیوه‌گیر یا آبمرکبات‌گیر را داشته باشند اما در واقع ممکن است تنها کار آن‌ها گرفتن آب میوه‌ها و مرکبات نباشند و انواع این دستگاه‌ها دارای یک یا چند کاربرد دیگر هم باشند که به آن‌ها یک، دو، سه یا چندکاره هم می‌گویند که کاربردهای دیگر آن‌ها این است که می‌توانند به‌عنوان غذاساز هم مورداستفاده قرار بگیرند. البته این نکته را هم باید در نظر بگیرید که دستگاه‌های چندکاره ممکن است از نظر بازدهی کاری و کشش موتور مانند دستگاه‌های تک‌کاره یا دوکاره قوی نباشند.

در انتخاب آبمیوه‌گیرها و یا آب مرکبات‌گیرها باید به چند مورد دقت داشته باشید تا بتوانید بهترین نوع را بخرید. سهولت در استفاده از وسایل جزو اولین نکاتی است باید به آن توجه داشته باشید، چرا که اگر دستگاه بدقلق و یا بد کارکرد باشد در هر سری از استفاده اذیت خواهید شد.

 

از مهم‌ترین نکات در خرید این محصولات این است که دهانه‌ی آبمیوه‌گیر به اندازه‌ای باشد که به‌راحتی بتوان از میوه‌های درشت استفاده کرد (بیش‌تر مانند مرکبات که سایز بزرگی دارند). هرچه دهانه‌ی دستگاه بزرگ‌تر باشد کم‌تر نیاز پیدا می‌کنید میوه‌ها را خرد کنید و حتی می‌توانید برخی از میوه‌ها را به‌صورت درسته درون آبمیوه‌گیری بندازید.

قدرت موتور از دیگر مواردی است که باید به آن توجه داشته باشید. هرچه قدرت دستگاه بیش‌تر باشد هم نتیجه‌ی بهتری خواهید گرفت هم دستگاه‌تان عمر طولانی‌تری خواهد داشت. توان آبمیوه‌گیری‌ها معمولاً از 600 وات شروع شده و در قوی‌ترین حالت به 1500 وات هم می‌رسد. در عین این‌که بسیار خوب است توان دستگاه بالا باشد اما به همان نسبت‌ هم دستگاه نباید سر و صدا و لرزش زیادی داشته باشد. اگر لرزش و صدا زیاد باشد، قطعاً کار کردن با آن ساده نبوده و اذیت خواهید شد. البته راه حلی که برای کم کردن لرزش دستگاه‌های پر حرکت باید انجام دهید، قرار دادن آن‌ها بر روی سطوح صاف و بدون پستی و بلند است.

در هر دستگاه برقی، هرچه سرعت بالاتر باشد به‌طورحتم در زمان کم‌تری می‌توانید به نتیجه برسید. در آبمیوه‌گیری و آب مرکبات‌گیری هم به همین صورت است.هرچه سرعت چرخش موتور بیش‌تر باشد، سرعت دستگاه هم بیش‌تر خواهد بود و عملکرد سریع‌تری خواهد داشت.

بدنه‌ی آبمیوه‌گیری می‌تواند پلاستیکی و یا حتی از جنس استیل ضدزنگ باشد. اما این را هم در نظر داشته باشید که بدنه‌های فلزی وزن بیش‌تری نسبت به انواع پلاستیکی آن‌ها دارند. بدنه‌های پلاستیک قابلیت حمل و جابجایی بهتری دارند و در برابر آن‌ها بدنه‌های فلزی به‌دلیل سنگینی بیش‌تر، قابلیت لرزش‌گیری بالاتری دارند. انتخاب با شماست که جابجایی آسان را انتخاب کنید یا لرزش کم‌تر را. البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که در هر دو جنس میزان مقاومت بدنه تفاوت چندانی باهم ندارند.

و اما اگر بخواهیم درباره‌ی مهم‌ترین بخش در دستگاه‌های آبمیوه‌گیر و آب مرکبات‌گیر صحبت کنیم، تیغه‌ها هستند. هرچه توان موتور بالا باشد، ارزش و میزان تولید صدا کم باشند و حتی بدنه سبک یا سنگین باشد اما تیغه‌ها تیز و برنده نباشند، بازهم در کار به مشکل خواهید خورد. تیغه‌ها معمولاً از جنس تیتانیوم، فولاد، استیل و یا حتی پلاستیک ساخته می‌شوند. در برخی از دستگاه‌ها چند نوع و چند جنس از تیغه‌ها موجود است و بسته به نوع میوه‌ای که می‌خواهید میل کنید، می‌توانید تیغه‌ها را تعویض کنید. بهتر است بدانید که تیغه‌های پلاستیکی از مقاومت کم‌تری برخوردارند و در عوض تیغه‌های فلزی مانند فولاد و تیتانیوم قوی‌تر و برنده‌تر هستند؛ هرچند بافت میوه‌ها معمولاً نرم است اما به‌هرحال تیغه‌های برنده‌تر نتیجه‌ی بهتری را به‌دنبال خواهند داشت.

میزان انرژی‌ای که هر وسیله‌ی برقی یا غیربرقی مصرف می‌کند هم بسیار مهم است. در وسایل غیربرقی، انرژی مکانیکی مصرف می‌شود که اگر بیش از حد باشد آزاردهنده خواهد بود. اما در وسایل برقی، هر چه میزان مصرف برق بیش‌تر باشد، به همان میزان هزینه‌ی بالاتری هم برای ما خواهد داشت پس خرید وسیله‌ی برقی با کم‌ترین میزان مصرف برق، بهترین انتخاب خواهد بود. میزان مصرف انرژی هر وسیله را می‌توانید از جدول تراز انرژی آن متوجه شوید که به‌صورت برچسب بر روی آن چسبانده شده است.

 

آب مرکبات گیر برمودا مدل 72226

آب مرکبات‌گیری برند برمودا مدل 72226 بدنه‌ای فلزی از جنس استیل ضدزنگ دارد و در قسمت‌هایی از بدنه از پلاستیک مقاوم و مشکی رنگ استفاده شده است. این محصول ابعادی معادل 31 × 31 × 23 سانتی‌متر دارد و وزن آن 2.5 کیلوگرم است که زیاد سنگین نبوده و قابلیت حمل آسانی دارد. توان برمودا مدل 72226 160 وات است که توان نسبتاً بالایی برای یک آب مرکبات‌گیری نیست اما چون این دستگاه تک‌کاره است، نیاز به توان چندان بالایی هم نیاز ندارد. مخزن آب‌میوه‌گیری در این مدل باعث می‌شود دیگر نیازی به ظرف مجزا برای ریختن آب میوه‌ها نداشته باشید. دو عدد سری جداگانه‌ی آب مرکبات‌گیری برمودا باعث می‌شود برای آب گرفتن میوه‌های مختلف مشکلی نداشته باشید، سری کوچک برای میوه‌های ریز و سری بزرگ برای میوه‌های درشت‌تر مورداستفاده قرار می‌گیرند. نحوه‌ی عملکرد این دستگاه با اهرم فشاری است. سیستم ضدچکه‌ی مدل 72226 از  هدر رفتن آبمیوه‌ها و همین‌طور تمیزکاری بعد از آن شما را راحت خواهد کرد. درضمن بهتر است بدانید که قطعات داخلی آب مرکبات‌گیری برمودا کاملاً قابلیت شست‌وشو دارند. فیلتر قرار گرفته در این آب مرکبات‌گیری پالپ‌های میوه‌های پالپ دار را از آبمیوه جدا می‌کند و آبمیوه‌ای خالص تحویل می‌دهد.

 

آبمیوه‌ گیر مولینکس مدل ZU255

آبمیوه‌گیری مدل ZU255 از برند مولینکس تک‌کاره بوده و عملکرد آن با برق است. بدنه‌ی آن از جنس استیل ضدزنگ ساخته شده و سیم برقی به‌ طول 1.2 متر دارد. توان مصرفی موتور در این مدل آبمیوه‌گیری برابر 200 وات است. این دستگاه دهانه‌ای به قطر 45 میلی‌متر دارد که زیاد بزرگ نیست و اندازه‌ای متوسط محسوب می‌شود. وزن آبمیوه‌گیری مولینکس، 4.7 کیلوگرم بوده و ابعادی معادل 430 × 170 × 280 میلی‌متر دارد. وجود مخزن در دستگاه آبمیوه‌گیری نوعی مزیت محسوب می‌شود چرا که برخی از آبمیوه‌گیری‌ها و آب مرکبات‌گیری‌ها فاقد مخزن هستند. پره‌های آبمیوه‌گیری مولینکس هم مانند بدنه از جنس استیل ضدزنگ ساخته شده‌اند و سرعت چرخش آن‌ها 60 دور بر دقیقه است. همچنین پره‌ها قابلیت چرخش معکوس هم دارند که باعث می‌شوند میوه‌ها بهتر آبگیری شوند.

 

اگر جزو کسانی هستید که به آبمیوه‌های طبیعی علاقه دارید، با استفاده از این دستگاه می‌توانید به‌راحتی انواع آبمیوه را در خانه تهیه کرده و لذت ببرید. برای داشتن اطلاعات بیش‌تر درباره‌ی عملکرد و مشخصات دستگاه‌های آبمیوه‌گیر و آب مرکبات‌گیر، می‌توانید به سایت نیزوا مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

 

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش